Öğrencilerimizden ROOT 2021 Kodlama Yarışmasında Büyük Başarı

Öğrencilerimizden ROOT 2021 Kodlama Yarışmasında Büyük Başarı

Bu yıl 5600 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen ROOT 2021 kodlama yarışmasında Özel 3 Mart Ortaokul öğrencilerimizden oluşan 7 takımımız (14 öğrencimiz) %10 luk dilime girerek yarı finale girme başarısı gösterdiler.

Öğrencilerimiz kodlama ve robotik derslerinde gördükleri Scratch program geliştirme, Tinkercad 3 boyutlu tasarımlar ve Ürün oluşturma (Word-Powerpoint-Excel) konularından oluşan online sınavda okulumuzu temsil ettiler. ROOT 2021 yarışmasında ilk aşama olan online rekabet bölümünde başarılı bir şekilde robotik kodlama bilgilerini sınadılar. 7 takım ve 14 öğrencimiz bu online rekabet aşamasını geçtiler. Tüm öğrencilerimize ve bilişim teknolojileri öğretmenlerimize tebrik ederiz.

Özel 3 Mart Eğitim kurumlarında öğrencilerimiz robotik ve kodlama alanında çalışma ve etkinliklerini anaokulundan 8. sınıfa kadar görmektedirler. Bu dersler içerisinde kodlama, robotik, 3 boyutlu tasarımlar, elektrik ve elektronik, web tasarımı, oyun tasarımı, mobil yazılım ve yapay zeka uygulama geliştirme konularında programlar geliştirmektedirler. Geleceğin mesleklerine, bugünden kendilerini geliştirme fırsatlarına sahip oluyorlar.


12.04.2021

Fotoğraflar

PAYLAŞ
Copyright © 2021 | Tüm Hakları Saklıdır.